SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİ

Kurumsal sosyal sorumluluk bilinci ile kurulduğu günden bu yana eğitim, spor ve çevre alanlarında çeşitli projelere destek veren Braas Çatı Sistemleri, bu çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir. Braas Çatı Sistemleri sektörel faaliyetlerinin yanı sıra, toplumun sosyal ve fiziksel gelişimi için, çalışanları ve çözüm ortakları ile birlikte uygun projeleri destekleyerek sosyal sorumluluğunu yerine getirmeye çalışmaktadır.

EĞİTİM

Unicef Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Projesi

Braas Çatı Sistemleri, çözüm ortakları ile birlikte UNICEF'in erken çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi destekleyen “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi" projesine destek vermiştir. 3-5 yaş arası çocukların anaokuluna devamını amaçlayan proje ile, Türkiye’de pilot olarak belirlenen 10 ilde (Adana, Ağrı, Ankara, Diyarbakır, Erzurum, Hatay, İzmir, Mersin, Şanlıurfa ve Van) okul öncesi eğitim desteklenerek, çocukların okul öncesi eğitimden yararlanabilmeleri için temel ihtiyaçları karşılanmıştır.

Köyünü Yaşat Projesi

Braas Çatı Sistemleri, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yapı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin öncülüğünde başlatılan “Köyünü Yaşat” projesine destek vermiştir. Üniversite öğrencilerinin katılımı ile Bilecik Gölpazarı Tongurlar Köyü’ndeki okul ve öğrenci evinin çatılarının yenilenmesi için Braas, 30 yıl suya ve dona karşı garantili olarak sunduğu "Braas Kiremit" in Diva modeli ile katkıda bulunmuştur. 

SANAT

2. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri

Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında sanata önem veren Braas Çatı Sistemleri, 2. Uluslararası İstanbul Sessiz Sinema Günleri’nde yer alan ‘Sinemanın Öncülerine Saygı’ bölümüne destek vermiştir. Sinema tarihinin efsane komedyenlerinden, gündelik hayatın işleyişine verdiği duygusal tepkilerle sosyal normları durum komedisi çerçevesinde hicveden 'sihirbaz' Charlie Chaplin ve hayatın bin bir tuhaflığı karşısında kayıtsız yüz ifadesini bozmadan ironiyi sahiplenen fiziksel komedi ustası, 'mucit' Buster Keaton özel film seçkileri Braas Çatı Sistemleri'nin desteği ile sanatseverlerle buluşmuştur.

SPOR

Adalar Su Sporları ve İstanbul Yüzme İhtisas Kulüpleri

Kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında spora önem veren Braas Çatı Sistemleri, Adalar Su Sporları Kulübü ve İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü’ne destek vermiştir.

Lüleburgaz 39 Futbol Takımı

Gençlerin fiziksel ve zihinsel gelişimlerinde, sosyalleşme süreçlerinde sporun önemli bir role sahip olduğuna inanan Braas Çatı Sistemleri, bu konudaki duyarlılığını bireysel ve takım sporlarına verdiği destekle göstermektedir. Braas Çatı Sistemleri, bu amaçla Türkiye Futbol Federasyonu Kadın Futbol Ligi’nde mücadele veren Lüleburgaz 39 Futbol Takımı’na destek vermiştir. 

ÇEVRE

Bir Ağaç Bin Nefes Projesi

Braas Çatı Sistemleri, doğaya verdiği önemi vurgulamak ve sosyal sorumluluğunu yerine getirmek adına belirli dönemlerde Bir Ağaç Bin Nefes: Yeşil Türkiye sloganı ile fidan bağışında bulunmaktadır.