BRAAS EVOLUTION INNOTECH, 22. İZMİR YAPI FUARI’NDA!

03/11/2016

Braas Çatı Sistemleri, 03-06 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenecek olan 22. İzmir Yapı Fuarı’nda, inovatif kimliği ile tüm ürün gruplarında geliştirdiği en yeni ürünleri; “Yenilikçi Üretim Teknolojileri”, “Güneş Enerjili Çatı Sistemleri”, “Çatılarda Estetik”, “Uzun Ömürlü, İşlevsel Çatı Detay Çözümleri” konularına vurgu yaparak ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Çatıya tam ankastre güneş enerjili çatı sistemleri konseptini de vurgulayacak olan Braas, İzmir Yapı Fuarının 22. yılında çimentolu kiremit üretiminde çığır açan yeni yüzey kaplama teknolojisi “Evolution Innotech” ile ilgi çekmeyi amaçlıyor.

Yapı sektörünün tüm bileşenlerini bir araya getiren önemli bir organizasyon olan İzmir Yapı Fuarı, 03-06 Kasım 2016 tarihlerinde Fuar İzmir- Gaziemir’de düzenlenecek. Braas Çatı Sistemleri bu yıl 22. kez kapılarını açacak olan fuarda, 431 numaralı standında ziyaretçiler ile buluşacak. Braas Çatı Sistemleri standında, yenilikçi üretim teknolojileri, güneş enerjili çatı sistemleri, çatılarda estetik, uzun ömürlü, işlevsel çatı detay çözümleri gibi konular öne çıkarılacak.

Yenilikçi Üretim Teknolojisi: Evolution Innotech

Evolution Innotech, Braas Çatı Sistemleri'nin yoğun Ar-Ge çalışmaları sonunda geliştirdiği, çimentolu kiremit üretim teknolojisinde gerçek bir devrim olarak ifade edilen ve günümüzde ulaşılabilen en üstün kiremit yüzey kaplama teknolojisi. Braas’ın Avrupa ile neredeyse eş zamanlı olarak Türkiye’deki tüketicilerine sunduğu bu yeni teknoloji sayesinde yüzeyi zırh gibi güçlü bir yapıya kavuşan Braas Kiremit, çevresel etkilere karşı daha dirençli ve dayanıklı hale geliyor. Daha yüksek renk şiddeti performansı sunan Evolution Innotech, Braas kiremitin estetik performansını daha da artırıyor. Kiremit yüzeyi daha pürüzsüz ve ipeksi bir yapıya sahip olurken, daha az toz tutuyor, yağışla beraber kendini daha iyi temizleyebiliyor.

Bu yeni yüzey teknolojisi ile Braas kiremit farkının ilk bakışta bile rahatlıkla görülebilmesi sağlanıyor. Ziyaretçiler, Braas Çatı Sistemleri fuar standında Evolution Innotech, Portakal Kabuğu ve Novo Protector gibi diğer gelişmiş yüzey kaplama teknolojileri ile üretilmiş kiremitleri yakından görme fırsatını elde edecekler.

Güneş Enerjili Çatı Sistemleri

Braas Güneş Enerjili Çatı Sistemleri; çatıya tam ankastre veya modüler uygulanabilen, fotovoltaik ve termal çözümlerden oluşuyor. Termal solar enerji sistemleri ürün gamı ile hijyenik sıcak su, ev ısınmasına destek ve havuz suyunun ısıtılması sağlanırken, fotovoltaik solar sistemlerle de çatılarda elektrik üretimi olanağı sunuluyor. Braas, bu alandaki güçlü ürünü “InDaX Ankastre Fotovoltaik Sistem” i fuarda ziyaretçilere çatı üzerinde tam ankastre olarak sergileyecek. Braas InDaX Ankastre Fotovoltaik Paneller yüksek veriminin yanı sıra, patentli ankastre tasarımı ile estetik ve su sızdırmazlığı bir arada sunan yeni nesil bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Çatılarda Estetik

Braas’ ın Avrupa’da da çok ilgi gören modeli TegaLModerN; keskin geometrik yapısı, kendine has tasarımı ve zarif çizgileriyle özgün bir çatı hayal edenlere yönelik sunuluyor. Braas, TegaLModerN modelinde Titanyum Gri ve Magma Gri renklerini 22. İzmir Yapı Fuarı’nda ziyaretçilerin beğenisine sunacak.

Braas Çatı Sistemleri’nin fuarda yer vermeyi planladığı Terracotta serisi; Coppo Domus ve Vario 5 Marsilya Antik modellerinden oluşuyor ve Braas’ın İtalya’daki yüksek teknolojiye sahip fabrikasında üretiliyor. Braas kalitesinin ve İtalyan estetik anlayışının çatı tasarımına cesur ve özgün bir şekilde yansıtıldığı Coppo Domus ve Vario 5 Marsilya Antik Türkiye’de ilk kez ve sadece Braas tarafından tüketicilere sunuluyor.

Braas, TegaLModerN ve Terracotta serisinin yanı sıra; gün içerisinde güneşin değişik açılarına göre çatılarda farklı renk algıları ve gölge efektleri hissi veren, eskitilmiş görünümlü özel dokulu kiremit Diva serisi tasarımlara ve yeni nesil Novo Protector Dual Katman yüzey kaplama teknolojisi ile üretilen Akdeniz kiremit modellerinin Havana Kahve, Doğa Yeşil, Granit Gri gibi renklerine standında yer veriyor olacak.

Uzun Ömürlü, İşlevsel Çatı Detay Çözümleri

Türkiye’de faaliyet başladığı ilk günden beri “Çatı çözülmesi gereken bir sistemdir ” anlayışı ile hizmet veren Braas; çatıların bir bütün olarak ele alınmasına yönelik olarak geliştirilen ve tek elden tasarlanan akılcı birçok çözümü tüketicilerine sunmaya devam ediyor.

Braas’ın 22. İzmir Yapı Fuarı’nda sergileyeceği bir diğer ürün Braas RoofBoard. Braas RoofBoard, A1- HİÇ YANMAZ sınıfta, küf oluşturmayan, neme karşı yüksek dayanım ve çatı yapım aşamasında yağış altında çok uzun bir süre özelliklerini kaybetmeden kalabilme özelliğine sahip inovatif bir ürün. Ziyaretçiler, Braas Çatı Sistemleri standında bu ürünün avantajlarını da görme fırsatını elde edecekler.

22. İzmir Yapı Fuarı’nda; kiremitleri rüzgara karşı daha dirençli hale getiren rüzgar klipslerinden, çatılara nefes alma özelliği veren havalandırma kiremitlerine, labirent havalandırma tekniği ile optimum havalandırma sağlayan Figaroll PLUS’tan, çatı saçak detayında çok işlevli çözümler sunan Metalvent ’e kadar birçok akılcı çatı sistemi bileşeni Braas standında yerinde incelenebilecek.