EVOLUTION INNOTECH: ÇATIDA ÇIĞIR AÇAN YENİ TEKNOLOJİ

Uzun ömürlü, konforlu ve estetik çatıların en önemli unsurlarından biri, kaliteli bir çatı kaplama malzemesi seçimidir. Kaliteli bir çatı kaplama malzemesinden beklenti; yağmur, kar, don gibi çevresel koşullara karşı dirençli olması, uzun ömürlü olup uzun yıllar sorunsuz kullanılması ve estetik performansının yüksek olmasıdır. En önemli çatı kaplama malzemelerinden biri olan kiremidin yüzeyi de, kaliteyi belirleyen önemli unsurlardan biridir. Kiremidin güçlü ve dayanıklı bir yüzeye sahip olması uzun dönemde performansını olumlu yönde etkiler. Kısa zamanda renk şiddetini kaybeden, yağış sonrası yüzeyinde aşınma görülen ve aşınma neticesinde suyu bünyesinde tutan kiremitler, çatıda çeşitli sorunların oluşmasına neden olur. Bu sorunların oluşmasına izin vermeyecek üstün üretim teknolojileri ile geliştirilen kiremit modellerini en başta tercih etmek, uzun ömürlü bir çatıya sahip olmada önemli rol taşır. Braas, çimentolu kiremit üretim teknolojisinde gerçek bir devrim olarak ifade edilen ve günümüzde ulaşılabilen en üstün kiremit yüzey kaplama teknolojisi Evolution Innotech’i, Avrupa ile eş zamanlı olarak Türkiye’de tüketicilerine sunmaktadır.

Evolution Innotech üretim teknolojisi nedir ve kiremide neler kazandırır? Evolution Innotech, ergitmeli kaynaştırma tekniği denilen kiremidin yüzeyi ile gövdesinin birbiri içinde kaynaştırılmasıyla tümleşik ve sağlam bir yapıya kavuşturulmasıdır. Evolution Innotech, kiremide üç devrimsel yenilik kazandırır: zırhlı koruma, su itici yüzey, yüksek renk şiddeti - pürüzsüz estetik yüzey. Evolution Innotech üretim teknolojisi sayesinde kiremidin yüzeyi, "ColourFUSION - Ergitmeli kaynaştırma tekniği" ile gövdeyle tam tümleşik, sağlam bir yapıya kavuşur ve çatı, zorlu çevre koşullarına (yağmur, kar, don vb.) karşı bir zırh gibi korunur. Böylece kiremidin estetik ve fiziksel performansı artırılarak çevresel etkilere karşı daha güçlü ve daha dayanıklı hale gelmesi sağlanır.

Zırhlı yüzey sayesinde kiremit, suyu yüzeyinden iterek bünyesine almaz ve böylece yüzey aşınma direnci maksimuma çıkar. Kiremidin sadece yüzeyini değil, su almasına neden olabilecek ön burun bölgesini de zırhlı koruma ile kaplayan Evolution Innotech, kiremidin su emme oranını en düşük seviyeye indirir.

Evolution Innotech üretim teknolojinde kullanılan ColourFusion tekniği ve yoğun teknolojik pigmentler sayesinde kiremit, daha doygun daha canlı renklere sahip olur; çatının estetik performansı yaşıtlarına göre 3 kata kadar uzayabilir. Evolution Innotech ile üretilen kiremitler, diğer kiremitlere göre daha pürüzsüz ve daha az toz tutan bir yüzeye sahip olur. Böylece kiremit, yağışla beraber kendini daha iyi temizler, kirlenme ve yosunlaşmaya karşı artırılmış koruma sağlayan ipeksi yüzeyi ve gösterdiği yüksek renk şiddeti ile ilk bakışta bile rahatlıkla fark edilir.

 

Evolution Innotech broşürü için lütfen tıklayınız.

Evolution Innotech ile üretilen kiremit modelleri hakkında bilgi için lütfen tıklayınız.